Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Saç ekimi operasyonu deyince akla daha çok erkekler gelse de saç dökülmesi yaşayan kadınlar arasında da saç ekimine ilgi büyüktür.

Kadınlarda saç dökülmesinin bir çok nedeni olabilir. Saç ekimi yapmadan önce saç dökülme nedeninin araştırılması lazımdır.

Her saçı dökülen kadın hastalarımıza saç ekimi yapılamaz. Saç dökülmesinin erkek tipi, bölgesel dökülme, ön saç çizgisinin açılması şeklinde olması gerekir. Kadın tipi yaygın dökülmelerde maalesef saç ekimi teknik olarak yapmak mümkün olmamaktadır.

Saç dökülmesi veya kellik problemi yağayan bayan hastalarımızın kliniğimize başvurmaları, muayene olmaları ve saç ekimine uygun olup olmadığının planlanması gerekir. Bütün esteik opersyonalrda olduğu gibi saç estetiğinde de hastanın mutlaka estetik cerrah tarafından değerlendirilmesi gerekir.

Aynen erkeklerde yapılan saç ekim yöntemi ile kadınlara saç ekimi yapılabiliyor. Kadınlarda genellikle traşsız saç ekimi yapmaktayız.Burda traşsız saç ekimi kelimesinden anlaşılması gereken donör alanın değil, ekilecek alanın traş edilmemesidir. Kadınların saçlarının uzun olması nedeniyle bu yöntemin uygulanması çok daha kolaydır.

Sonuç olarak, kadınlar da saç ekiminden faydalanabilirler ancak dökülmenin sebebinin iyi teşhis edilmesi gerekmektedir.

İnternet ortamında verilen bilgilerin hastanın ameliyat kararı verme veya vermeme konusunda yeterli olmadığına inanıyorum. Bu nedenle hastalarımla yüz yüze görüşmeyi, ameliyat hakkında ayrıntılı ve kişiye özel bilgi vermeyi önemsiyorum. İletişim panelimizden bizlere ulaşıp görüşme için randevu almanızın faydalı olacağını bilmenizi isterim.

Instagram

Messenger

Whatsapp

Hemen Ara