Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
“hiçbir yöntem göğüsleri meme protezleri kadar güzel büyütemez.”
“günümüz kadınları, gerçekten çok şanslısınız. Artık elimizde teknoloji harikası mükemmel yapıda geliştirilmiş protezler var.”
“bir saatlik bir operasyonla istediğinize uygun, vücudunuzla ideal orantıda, doğal görünümlü göğüslere sahip olup kendinizi ödüllendirebilirsiniz.”
“Meme büyütme ameliyatında daha dolgun, daha iri ve estetik olarak kadını tatmin edebilen bir göğüs oluşturmak amaçlanır."

Göğüs Büyütme Operasyonu Nedir?

Göğüs büyütme operasyonu, adından da anlaşılacağı gibi memenin silikonla büyütmesi işlemine deniyor. Küçük memelere sahip kadınlar göğüs büyütme operasyonuyla vücutlarıyla ile ideal orantıda, doğal görünümlü göğüslere sahip olmaktadır. İmplant ile meme büyütme ameliyatları son yıllarda en popüler hale gelen estetik ameliyatlardan biridir.

Neden Meme Estetiği?

Meme kadınlığın simgesidir. Her kadın estetik olarak güzel göğüslere sahip olmak ister. Küçük memelere sahip kadın kendisini fiziksel olarak yetersiz hisseder ve bu durum iş hayatında, sosyal çevre ile ilişkilerinde veya özel hayatında problemlere yol açar. Dolayısıyla memeleri küçük olan ve bu durumdan rahatsızlık duyan bayanlar meme büyütme ameliyatı için plastik cerrahlara başvurmaktadır.Meme büyütme ameliyatında daha dolgun, daha iri ve estetik olarak kadını tatmin edebilen bir göğüs oluşturmak amaçlanmaktadır.

Memeler neden küçülür?

Memeler yapısal olarak değişik nedenlerle küçük olabilir. Biri diğerinden daha küçük, asismetrik olabilir. Doğumsal olarak bir tanesi hiç olmayabilir. Geçirilen hamileliklere,hormonal değişikliklere bağlı olarak zamanla memede sarkma ve küçülme olabilmektedir.

Meme büyütmede en çok tercih edilen yöntem nedir?

Meme büyütme ameliyatları bilindiği gibi kısa süre içerisinde tamamlanan, kadınları yormayan küçük memeli kadınlar tarafından yoğunlukla tercih edilen bir estetik operasyondur. Göğüs büyütme ameliyatlarında genellikle silikon implantlar ve yağ enjeksiyonu teknikleri kullanılır.

Meme büyütme ameliyatından önce dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Göğüs büyütme ameliyatı öncesinde mutlaka meme ultrasonu çektirilmesi tavsiye edilir. Kan sulandırıcılar ile Ibuprofen içeren ağrı kesicileri ve grip ilaçlarının ameliyattan önceki en az 1 hafta kullanılmaması gerekir. E vitamini, ginseng, yeşil çay, bitki çayları, keten tohumu gibi kan sulandırdığı bilinen maddelerin de kullanılmaması önerilir. Ameliyattan en az 1 hafta önce sigara içilmemesi gerekir.

Meme büyütme ameliyatında başarılı sonuçlar için gereken kriterler nelerdir?

Bütün estetik ameliyatlarda olduğu gibi meme büyütme ameliyatında da kişiye özel değerlendirme yapmak gerekir. Hastanın beklentileri dikkate alınarak nasıl bir ameliyat yapılacağına karar verilmelidir. Hastanın şikayeti göğüs küçüklüğü dışında aynı zamanda sarkıklık ise, sadece implant kullanmak bu problemi gidermekte yeterli olmaz. İmplant ile birlikte meme dikleştirme ameliyatı da planlamak daha doğru olacaktır.

Her ameliyatta olduğu gibi meme ameliyatında da sonuç doğal olmalıdır. Onun için hastaya uygun protez seçimi ve bu protezin nereye yerleştirileceği çok önemlidir. Her hastanın göğüs çapı, vücut yapısı birbirinden farklıdır. Bu ameliyatın başarılı olmasında ve doğal sonuç elde edilmesinde en önemli kriter, o hastaya uygun protezin seçimidir. Protezin çapı, göğüs kafesinin çapından asla büyük olmamalıdır. Aşırı büyük protezlerin kullanılması yönüne gidilirse, bu sefer doğal olmayan sonuçlar ortaya çıkacaktır. O kişiye bir anotomik bir protezmi kullanıcak, yani göz yaşı şeklinde bir protezmi kullanılacak yoksa yuvarlak bir protezmi kullanılacak, protezin hacmi ne olacak, protezin çapı ne olacak, protezin en boy oranları ne olacak, bunların ameliyat öncesinde cerrah tarafından kararlaştırılması ve hastaya uygun protezin seçilmesi elde edilecek sonuç açısından en önemli faktördür.

Meme büyütme ameliyatları nasıl yapılır?

Genç kızlarda memelerinin küçük olması, önemli psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Bu kişiler daha büyük memeye sahip olmayi istemektedirler. Meme büyütme için şuanda iki yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerden bir tanesi memeye protez uygulanması ikincisi ise memeye yağ enjeksyonu yapılmasıdır. Ancak yağ enjeksiyonları ile genellikle yeterli bir büyüklüğe ulaşılamamaktadır. Meme protezleri son elli yıldan  beri dünyada yaygın olarak uygulanmakta ve milyonlarca kadın bugün meme protezi taşımaktadır. Meme protezi meme büyütmek için en ideal ve en güvenilir yöntemdir. Ancak bazı hastalarda meme protezi ile birlikte meme üst bölgesindeki boşluğu doldurmak için yağ enjeksiyonlarını da kombine edebilmekteyiz

Meme estetiğinde damla protez mi yoksa yuvarlak protez mi daha çok kullanılır?

Meme estetiğinde damla protez mi yoksa yuvarlak protez mi daha çok kullanılır? Meme protezi ameliyatlarında artık günümüzde fazlasıyla seçenek bulunmaktadır. Damla protezler, yuvarlak protezler şekil olarak bir çok çeşit mevcuttur. Hastanın istek ve beklentileri, meme yapısı dikkate alınarak en başarılı sonucu almak için en uygun protez seçilir.

Göğüs büyütme ameliyatı ne kadar sürer?

Meme büyütme ameliyatı ortalama 1 saat sürer.

Göğüs büyütme ameliyatının avantajları nelerdir?

İmplant ile meme büyütme son 10 yılda, en popüler hale gelen ameliyatlardan biridir. Bunun sebebi, kullanılan implantlara ve tekniklere olan güvenilirlik artışı ve cerrahi yöntemlerdeki gelişmelerdir. Aynı zamanda ameliyatların ağrısız ve 1 saat gibi kısa bir süre içinde bitirilebilmesi, bu ameliyatların son dönemlerde artmasını sağladı. Meme büyütme ameliyatı sonucunda kadınlar dolu, iri ve estetik göğüslere sahip olduklarında kendilerini daha kadınsı hissediyorlar. Bu durumda onları mutlu ediyor. Meme büyütme estetiği hasta memnuniyeti yüksek, kişiye özgüven sağlayan bir operasyondur.

Silikon ameliyatı sonrası normal hayata ne zaman dönülür?

Göğüs büyütme ameliyatı sonrasında hastalar aynı gün genellikle hastaneden çıkarlar. Genellikle 3-4 gün sonra işlerine dönebilirler. Ameliyat sonrasında oluşabilecek hafif ve orta dereceli ağrılar basit ağrı kesiciler ile kontrol altına alınır. Bu ameliyata genel olarak ağrılı bir ameliyat demek doğru olmaz. Ameliyat sonrasında da ciddi bir morarma ya da şişlik görülmez. Bir haftanın sonunda tamamıyla normal hayata dönmek mümkündür.

Göğüs büyütme ameliyatı emzirmeye engel midir?

Göğüs büyütme ameliyatında süt bezleri ve kanallarına müdahale edilmediği için emzirmeye engel değildir.

Meme Protezi Ne kadar dayanır?

Gelişen teknoloji ile silikon protez artık hayat boyu dayanabilecek özelliklere sahiptir. Bu nedenle yıllar içinde herhangi bir yıpranma, yırtılma ve deformasyon olasılığı yok denecek kadar azdır. Kullanmakta olduğumuz yeni nesil son teknoloji ürünü Life-Time Dual Plane silikonlar ile ömür boyu değişikliğe gerek duyulmaz.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında kanser riski artar mı?

Tüm dünyada bu konuda yıllardır çok çeşitli araştırmalar yapılıyor. Bu araştırmalar sonucunda defalarca kanıtlandı ki meme protezleri kanser riskini hiçbir şekilde arttırmaz.

Yaz mevsiminde meme büyütme ameliyatı yapılabilir mi?

Meme büyütme operasyonunda dikkat edilmesi gerekenler yaz ya da kış mevsimi olsun tamamen aynıdır. Tek fark hastanın yazın güneş ışınlarından korunması gerekmektedir. Diğer bir konu implantın enfeksiyon kapmasının ciddi sonuçları doğurabileceği.Hastalara operasyondan sonra 4 hafta havuza girmemeleri önerilmektedir.

Instagram

Messenger

Whatsapp

Hemen Ara