Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Geçirilen doğumlar veya aşırı kilo alıp verme sonrası karın bölgesinin esnemesinden dolayı, eğer ki cilt kalitesi de iyi değil ise bu bölgede cilt sarkmaları oluşmaktadır.

Zaten geçirilen gebelikler ile birlikte karın bölgesinde cildin esnemesiyle beraber, karın kasları da esner ve diastazis rekti dediğimiz karın kaslarının birbirinden ayrılarak karın içi organların dışarı doğru bası yaparak, karında bombe görüntüye sebep olurlar.

Karın germe ameliyatı dediğimiz operasyon cildin ve karın kasının elastikiyetini kaybettiği ve sarktığı durumlarda uygulanır.

Ameliyatta sezaryen kesisi gibi bir kesiden girilerek birbirinden ayrılan bu kaslar orta hatta tekrar dikilerek düzeltilir ve bombe görünüm ortadan kalkar. Ayrıca sarkan deri çıkarılarak, daha gergin ve düz görünümlü bir karın oraya konmaktadır.

Karın bölgesindeki fazla yağ ve cilt sarkmalarının alındığı, zayıflayan ve birbirinden ayrılan kasların güçlendirilerek tekrar bir araya getirildiği bir ameliyattır.

Karındaki deformitenin derecesine ve şekline göre mini karın germe veya tam karın germe yapılır. Ayrıca Liposuction ( yağ alma ) işlemiyle beraber karın germe operasyonu yapılabilir.

Nasıl bir ameliyat yapılacağına, ameliyat, ameliyat sonrası süreç, ameliyatın risk ve komplikasyonları hakkında ayrıntılı bilgi cerrah tarafından ameliyat öncesi size verilecektir.

Karın bölgenizle alakalı herhangi bir deformiteden rahatsızlık duyuyorsanız, karın estetiği konusunda en sağlıklı ve doğru bilgiyi estetik plastik cerrahi uzmanı Opr. Dr. Muhammet Erkan’la yüz yüze görüşerek almalısınız

Doktor Muhammet Erkan sizi dinleyecek, beklentilerinizi öğrenecek, muayene ederek yapılması gerekenler konusunda size bilgi vereceklerdir.. Doktorunuz size özel bir değerlendirme ve planlama yapacaktır. Ameliyatın bütün ayrıntılarını size anlatacaktır. Estetik ameliyatların başarısı büyük oranda ameliyat öncesi yapılacak kişiye özel muayene, değerlendirme, planlama ve bilgilendirmeye bağlı olmaktadır.

Instagram

Messenger

Whatsapp

Hemen Ara