Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini artırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için belli periyotlarda saçlı deriye uygulanabilir bir tedavi şeklidir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Ortalama 10 seans, her seans yaklaşık 15 dakika sürecek şekilde, özel mezoterapi iğnesi ve özel ilaç karışımları ile uygulanarak yapılmaktadır. Tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

Saç Mezoterapisinin Yan Etkileri Var Mıdır?

Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle cilt içine verilir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaçlar süratle etkisini gösterir.

Saç Mezoterapisinin Diğer Tedavilerden Farkı Nedir?

Bu yöntemin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü; ilaçların küçük dozlarda bölgesel kullanılması, yan etki riskinin önemsiz sayılabilecek kadar az olması ve sonuçların hızlı ve etkili olmasıdır.

Neden Saç Mezoterapisi?

Zerk edilen ilaçlar uygulamada bölgesel olarak ve küçük dozlarda verilir. Yan etkileri önemsiz sayılacak kadar azdır. Sonuçlarının hızlı ve etkili olmasıdır.

Saç Mezoterapisi İle Tedavi Edilebilir Alopesiler Hangileridir?

Alopecia Areata, AlopeciaTotalis (saçkıranlar), Androgenetik Alopecia (genetik erkek tipi saç dökülmesi).Diffüz Alopecia (daha çok kadınlarda görülen saç dökülmesi) gibi birçok nedene bağlı saç dökülmeleri…

Saç Mezoterapisi

Saç dökülmesini durdurmak, var olan saçın kalitesini artırmak ve yeni saç çıkışını aktif hale getirmek için belli periyotlarda saçlı deriye uygulanabilir bir tedavi şeklidir.

Ortalama 10 seans, her sene yaklaşık 15 dakika sürecek şekilde, özel mezoterapi iğnesi ve özel ilaç karışımları ile uygulanarak yapılmaktadır. Seanslar haftalık, on beş günlük ve aylık periyotlarla yapılır. Tüm dünyada saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları, bölgesel olarak küçük dozlarda özel iğneler ve özel bir teknikle cilt içine verilir. Derinin orta tabakasında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç süratle etkisini gösterir. Bu yöntemin diğer klasik ilaç tedavilerine göre üstünlüğü; ilaçların küçük dozlarda bölgesel kullanması, yan etki riskinin önemsiz sayılabilecek kadar az olması ve sonuçların hızlı ve etkili olmasıdır.

Instagram

Messenger

Whatsapp

Hemen Ara