Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Göz çevresi yüzdeki yaşlanmanın en hızlı ve belirgin şekilde ortaya çıktığı alandır. Özellik göz yaşı oluğu deformitesi diye adlandırılan burun ve yanak arasındaki bölgede ortaya çıkan sarkma ve doku azalması yorgun bir ifadeye göz altı torbalarının belirgin hale gelmesine neden olur. Göz altı problemleri, genç yaşta bile kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabilir.

Göz altı ışık dolgusu ile göz altı ile yanaklar arasındaki kod farkı giderilebilir. Göz altında oluşan çukurluklar yanaklar ile aynı hizaya getirilerek, bu sayede göz altı çevresinde gerekli oranda bir yükseltme sağlanabilir.

Işık dolgusu ile göz altındaki çukurluklar yükseltilerek ışığı daha iyi yansıtması sağlanır. Bunun dışında özel içeriği sayesinde ciltte nemlendirme, doku yenilenmesi ve esneklik sağlar. Uygulama sırasında göz altına hiçbir ağrı ya da sızıya neden olmayacak incelikte bir enjeksiyon yardımı ile bu özel karışım eşit bir şekilde enjekte edilir. Enjeksiyonun hemen ardından ciltte yükselme oluşarak mor görünüm ortadan kalkar.

Göz altı ışık dolgusu işlemi ile göz altı bölgesi iki aşamalı bir süreçle gençleşir. Önce hyalüronik asitin etkisiyle subkutanöz destekleyici tabaka güçlendirilir ve çukurlukların doldurulması sağlanır. Bu sayede koyu halkalar ve göz altı torbaları kamufle edilir. İkinci aşamada ise polivitamin ve aminoasit içerikleri sayesinde deride uzun süreli bir hücresel yenilenme sağlanır.

Dolgu Maddesi Nedir?

Dolgu maddeleri kimyasal olarak veya bakterilerden elde edilen vücudumuzdaki yapısal maddelerin yerine konabilecek şekilde üretilen maddelerdir. Genel olarak cilt altı dokunun temel yapıtaşlarından biri olan hayluronik asit içerirler. Hyaluronik asit kemik,kıkırdak, deri altı başta olmak üzere tüm vücutta bulunan destek sağlayan bir maddedir.

Dolgu Maddeleri Ne İşe Yarar?

Dolgu Maddeleri çöküklüklerin toparlanmasında, yanak ve dudak gibi hacim kaybı yaşanan bölgelerin restorasyonunda, kırışıklık tedavisinde, göz altı bölgesindeki deformasyonların düzeltilmesinde kullanılmaktadır.

Dolgu Maddesi Çeşitleri Nelerdir?

Dolgu maddeleri içerdikleri maddeye elde ediliş biçimine göre oldukça farklılık göstermektedir. Geçici veya kalıcı olan çeşitleri mevcuttur. Kalıcı dolgu maddeleri yan etkilerinin fazla olması nedeniyle nadiren kullanılmaktadır. Ülkemizde satışına izin verilen onlarca dolgu maddesi mevcuttur ancak önemli olan FDA gibi kuruluşlar tarafından biyouygunluğu test edilmiş güvenilir dolguları kullanmaktır.

Dolgu Maddesinin Güvenilir Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Dolgu maddeleri genel olarak 1 ya da 2 cc lik enjektörlerde tek kullanımlık olarak üretilmektedir. Paket kişiye özel olarak açılır ve içinde kişiye özel kullanılan bir iki enjektör ve seri numarası kullanım klavuzu gibi belgeler bulunur. Doktorunuzdan uygulanan maddenin adını mutlaka öğreniniz. Kutu içinden çıkan belgeleri talep edebilirsiniz.

Dolgu Maddesi Enjeksiyonlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Kullanılan Dolgu maddesinin güvenilir bir marka olmasına dikkat edin
  • Kullanılan ürünün size özel açıldığından emin olun
  • Dolgu Maddelerinin riskleri ile ilgili yeterince bilgiye sahip olun
  • Uygulayan kişinin bu işlemi yapmaya yetkisi var mı sorgulayın (Plastik Cerrah veya Dermatolog mu?)
  • Uygulama sonrası dikkat etmeniz gereken durumları ayrıntılı öğrenin
  • Mutlaka kontrole gidin

Dolgu Maddeleri Nasıl Uygulanır?

Dolgu Uygulamaları muayenehane şartlarında 15-20 dk lık işlemler olarak uygulanabilir. Dolgu uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte enjeksiyona bağlı hafif kızarıklık ya da morluk olabilir. Genellikle kişinin iş ve sosyal hayatında etkilenme olmaz.

Dolgu Maddelerinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dolgu Maddeleri yapılan bölgeye , kullanılan ürüne göre değişmekle birlikte 18 – 24 ay arasında kalıcılığa sahiptir. Ancak sigara içimi gibi durumlarda bu süre kısabilir. Dolgu volum amaçlı olarak bir bölgedeki eksikliği ya da çökmeyi gidermek için kullanılır. Günümüzde kullandığımız yeni kuşak dolgular son derece doğal sonuçlar elde etmemizi sağlıyor.

Instagram

Messenger

Whatsapp

Hemen Ara