Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jawline dolgu, çenenin uç kısmından kulak önüne kadar uzanan iki mandibular kemik uzantısı boyunca gerçekleştirilen dolgu uygulama yöntemidir.

Çenenin köşesinden çenenin ucuna kadar olan yüz bölgesinin her iki yanındaki hattın daha da belirginleştirilmesi işlemleridir. Çene hattına ve çene uçlarına yapılacak olan dolgu yüz bölgesinin daha çekici, şık ve estetik görünmesini sağlamaktadır.

Jawline estetiği, Hyaluronik asit dolgusuyla yapılır. Yüz dolgularında kullanılan Hyaluronik asit, riski en düşük olan dolgu yöntemlerinden biridir. Öncelikle hastanın çene çevresine anestezik etkili krem uygulanır. Çene ucuna, çene yanlarına daha doğrusu hastanın ihtiyacı olan noktalarına Hyaluronik asit dolgusu enjekte edilir.

Jawline dolgusu yapıldıktan sonra uygulama bölgesinde şişlik ve sertlik hissedilmesi normaldir. En geç 2 hafta içinde bu etkiler geçecek ve dolgunun çenenizle uyum içinde olduğunu göreceksiniz. 2.haftadan itibaren dolgu yumuşar ve doğal çene dokunuz gibi hissetmeye başlarsınız.

Dolgu Maddesi Nedir?

Dolgu maddeleri kimyasal olarak veya bakterilerden elde edilen vücudumuzdaki yapısal maddelerin yerine konabilecek şekilde üretilen maddelerdir. Genel olarak cilt altı dokunun temel yapıtaşlarından biri olan hayluronik asit içerirler. Hyaluronik asit kemik,kıkırdak, deri altı başta olmak üzere tüm vücutta bulunan destek sağlayan bir maddedir.

Dolgu Maddeleri Ne İşe Yarar?

Dolgu Maddeleri çöküklüklerin toparlanmasında, yanak ve dudak gibi hacim kaybı yaşanan bölgelerin restorasyonunda, kırışıklık tedavisinde, göz altı bölgesindeki deformasyonların düzeltilmesinde kullanılmaktadır.

Dolgu Maddesi Çeşitleri Nelerdir?

Dolgu maddeleri içerdikleri maddeye elde ediliş biçimine göre oldukça farklılık göstermektedir. Geçici veya kalıcı olan çeşitleri mevcuttur. Kalıcı dolgu maddeleri yan etkilerinin fazla olması nedeniyle nadiren kullanılmaktadır. Ülkemizde satışına izin verilen onlarca dolgu maddesi mevcuttur ancak önemli olan FDA gibi kuruluşlar tarafından biyouygunluğu test edilmiş güvenilir dolguları kullanmaktır.

Dolgu Maddesinin Güvenilir Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Dolgu maddeleri genel olarak 1 ya da 2 cc lik enjektörlerde tek kullanımlık olarak üretilmektedir. Paket kişiye özel olarak açılır ve içinde kişiye özel kullanılan bir iki enjektör ve seri numarası kullanım klavuzu gibi belgeler bulunur. Doktorunuzdan uygulanan maddenin adını mutlaka öğreniniz. Kutu içinden çıkan belgeleri talep edebilirsiniz.

Dolgu Maddesi Enjeksiyonlarında Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Kullanılan Dolgu maddesinin güvenilir bir marka olmasına dikkat edin
  • Kullanılan ürünün size özel açıldığından emin olun
  • Dolgu Maddelerinin riskleri ile ilgili yeterince bilgiye sahip olun
  • Uygulayan kişinin bu işlemi yapmaya yetkisi var mı sorgulayın (Plastik Cerrah veya Dermatolog mu?)
  • Uygulama sonrası dikkat etmeniz gereken durumları ayrıntılı öğrenin
  • Mutlaka kontrole gidin

Dolgu Maddeleri Nasıl Uygulanır?

Dolgu Uygulamaları muayenehane şartlarında 15-20 dk lık işlemler olarak uygulanabilir. Dolgu uygulanan bölgeye göre değişmekle birlikte enjeksiyona bağlı hafif kızarıklık ya da morluk olabilir. Genellikle kişinin iş ve sosyal hayatında etkilenme olmaz.

Dolgu Maddelerinin Kalıcılığı Ne Kadardır?

Dolgu Maddeleri yapılan bölgeye , kullanılan ürüne göre değişmekle birlikte 18 – 24 ay arasında kalıcılığa sahiptir. Ancak sigara içimi gibi durumlarda bu süre kısabilir. Dolgu volum amaçlı olarak bir bölgedeki eksikliği ya da çökmeyi gidermek için kullanılır. Günümüzde kullandığımız yeni kuşak dolgular son derece doğal sonuçlar elde etmemizi sağlıyor.

Instagram

Messenger

Whatsapp

Hemen Ara