Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Sakal ekimi nedir?

Erkaklerde sakal veya bıyık bölgesinde sakal yokluğu ve seyrekliği durumunda yapılan sakal ve bıyık transferi operasyonuna denir.

Neden Sakal Ekimi ?

Sakal erkek görünümünü tamamlayan önemli bir aksesuardır. Sakal yüzün mizacını değiştirir, ifadesini tamamlar ve kişide erkeksi bir görüntü oluşturur.Köselik kişiye erkeksi görünümde eksiklik hissettirerek psikolojik problemler oluşturabilmektedir. Ayrıca yanık izleri ya da diğer yara izleri sakal ve bıyık bölgesinde kayıplara yol açar ve bu durum kişileri ciddi ölçüde rahatsız edebilir.Bu durumlarda yapılabilecek en iyi yöntem sakal ekimidir.

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Aynı FUE saç ekimi uygulamasında olduğu gibi, sakal ekimi için, ekim yapılacak alana vücudun başka bir bölgesinden alınan kıl kökleri nakledilir. Uygulamanın saç ekimi uygulamasından bir farkı yoktur.

Kıl Kökleri Nereden Alınır?

Saç ekiminde olduğu gibi kıl kökleri genellikle ense bölgesinden alınır. Sakal olmayan bölgenin genişliğine göre plan yapılır, ekilecek kök hesaplanır ve FUE yöntemi ile ense bölgesinden saç kökleri alınarak ekim yapılır.

Sakal Ekimi Sakal Kıran, Yara ve Yanık İzleri Olan Alanlarda Yapılabilir mi?

Sakal ekimi, sakal kıran, yara ve yanık izleri için de uygulanabilir. Uygulamada nasıl bir strateji izleneceğine hastanın durumuna, sakalsız alanın şekline göre karar verilerek planlama yapılır.

Sakal Ekimi Sonrasında İz Kalır mı?

Sakal nakli uygulamanın hemen sonrasında, yüz bölgesinde kızarıklıklar oluşması ve az miktarda kan izi olması beklenen bir durumdur ve geçicidir. Cildiniz banyo sonrası doğal haline dönecektir. Ekim işleminde kullanılan yüksek teknoloji ürünü cihazlar sayesinde herhangi bir iz ya da yara oluşmadan operasyon sonlandırılır.

Sakallarım Ne Zaman Çıkar?

Sakal nakli sonrasında ekilen sakallar ortalama üç hafta sonra döküleceklerdir. Yeni sakallarınız 4- 8 ay arasında dökülen kıllar yeniden uzar ve kalıcı olarak son halini alır.

Burada verdiğimiz bilgiler genel manada sakal ve bıyık ekimi operasyonuna ait bilgilerdir. Bütün estetik ameliyatlarda olduğu gibi sakal ve bıyık estetiğinde de kişiye göre değerlendirme, planlama ve bilgilendirme yapmak gerekir.

İnternet ortamında verilen bilgilerin hastanın ameliyat kararı verme veya vermeme konusunda yeterli olmadığına inanıyorum. Bu nedenle hastalarımla yüz yüze görüşmeyi, ameliyat hakkında ayrıntılı ve kişiye özel bilgi vermeyi önemsiyorum. İletişim panelimizden bizlere ulaşıp görüşme için randevu almanızın faydalı olacağını bilmenizi isterim.

Bayanlarda Saç Ekimi

Saç ekimi deyince akla daha çok erkekler gelse de saç dökülmesi yaşayan kadınlar arasında da saç ekimine ilgi büyüktür.

Kadınlarda saç dökülmesinin bir çok nedeni olabilir. Saç ekimi yapmadan önce saç dökülme nedeninin araştırılması lazıdır.

Her saçı dökülen kadın hastalarımıza saç ekimi yapılamaz. Saç dökülmesinin erkek tipi, bölgesel dökülme, ön saç çizgisinin açılması şeklinde olması gerekir. Kadın tipi yaygın dökülmelerde maalesef saç ekimi teknik olarak yapmak mümkün olmamaktadır.

Saç dökülmesi veya kellik problemi yağayan bayan hastalarımızın kliniğimize başvurmaları, muayene olmaları ve saç ekimine uygun olup olmadığının planlanması gerekir. Bütün esteik opersyonalrda olduğu gibi saç estetiğinde de hastanın mutlaka estetik cerrah tarafından değerlendirilmesi gerekir.

Aynen erkeklerde yapılan saç ekim yöntemi ile kadınlara saç ekimi yapılabiliyor. Kadınlarda genellikle traşsız saç ekimi yapmaktayız.Burda traşsız saç ekimi kelimesinden anlaşılması gereken donör alanın değil, ekilecek alanın traş edilmemesidir. Kadınların saçlarının uzun olması nedeniyle bu yöntemin uygulanması çok daha kolaydır.

Sonuç olarak, kadınlar da saç ekiminden faydalanabilirler ancak dökülmenin sebebinin iyi teşhis edilmesi gerekmektedir.

İnternet ortamında verilen bilgilerin hastanın ameliyat kararı verme veya vermeme konusunda yeterli olmadığına inanıyorum. Bu nedenle hastalarımla yüz yüze görüşmeyi, ameliyat hakkında ayrıntılı ve kişiye özel bilgi vermeyi önemsiyorum. İletişim panelimizden bizlere ulaşıp görüşme için randevu almanızın faydalı olacağını bilmenizi isterim.

Instagram

Messenger

Whatsapp

Hemen Ara