Skip to content Skip to footer

Lip Lifting Ameliyatı Nedir?

Lip lifting Ameliyatı nedir?

Dudaklar yüzün ortasında gözlerle beraber en çok dikkat çeken estetik bölgelerdir. Dudaklar yüzde gençlik ve cinsellik merkezidir. Yüze uygun, altın oranlar içerisinde, dolgun ve geniş dudaklar kadın çekiciliğinin önemli unsurlarındandır.

Dudak estetiğinde hastaların rahatsız olduğu deformitelerden bir tanesi üst dudak ile burun arasındaki mesafenin uzun olması durumudur. Genetik olarak,  bazen yaşlanmaya bağlı olarak ya da yanlış ve tekrarlayan dolgu uygulamaları sonrasında, üst dudak ile burun arasındaki filtrum denilen bölgede uzama meydana gelir.

Üst dudak ile burun arasındaki filtrum denilen bölgede uzama oluşan hastalarda bu alanın kısaltılması ve dudak kırmızı bölgesinin daha yukarıya taşınması ile işlemine lip lifting ( dudak kaldırma) ameliyatı adı veriliyor.Üst dudak bölgesinin uzunluğundan ya da dudak şeklinden memnun olmayanların sıklıkla tercih ettiği lip lifting ( dudak kaldırma)  işlemi dudakları estetik bir görünüme kavuşturuyor.

Dudak kaldırma işleminin en büyük faydası kişinin gülüşü değişmektedir.Üst dudağı olması gerekenden daha uzun olan kişilerin gülümserken dişlerinin görünmemesi ideal yüz ifadesinden mahrum kalmalarına neden olabiliyor. Lip lifting işlemi ise bu hastalarda da kalıcı bir çözüm sağladığı için oldukça son zamanlarda popüler hale gelen çok basit bir ameliyattır.

Lip lifting ameliyatında üst dudak ve burnun birleştiği alanda burnun altından yapılan kesi ile fazla olarak değerlendirilen deri dokusu çıkarılıyor. Katlar halinde kapatılan kesideki dikişler cilt içine yerleştiriliyor.

Lip lifting ofis şartlarında, lokal anestezi ile rahatlıkla yapılabilen bir işlemdir. Yaklaşık yarım saat kadar sürmektedir. Günlük hayata hemen dönülebilirken dikişler 7. günde alınıyor. İlk bir hafta aşırı mimikten kaçınmak ve yüzüstü yatmamak tavsiye ediliyor.

Ameliyat sonuçları itibarıyla kalıcı bir yöntemdir ve üst dudakta yer çekimi etkisi ile yeniden uzama oluşması için çok uzun yıllar geçmesi gereklidir.

Lip Lifting operasyonu sonuçları itibarıyla çok basit ve yüz güldürücü bir operasyondur.

Instagram

Messenger

Whatsapp

Hemen Ara